Shift cable kit for Ergopower brake/shift levers from Campagnolo. Suitable for operating 13-speed rear derailleurs. Includes shift cable, shift cable housing and ferrules.
scope of delivery:
| Product name: | Campagnolo Shift Cable Set - CG-RD703 | Maximum Smoothness | 13-speed |
| Manufacturer: | Campagnolo |
| Item code: | CAM752465 |
| Activity: | Cycling |
| Usage bikesport: | Road Bike |
| Number of gears - rear: | 13 |
| Version cable / housing: | Shift Cable Sets |
| Rw - shift cable length: | 2100mm |
| Rw - shift housing length: | 2200mm |
| Model year: | 2026 |
| Weight: | 91g |
| Manufacturer item code: | CG-RD703 |
| Weight source: | BIKE24 |
| Gtins: | 8053340457791 |
| Manufacturer page: | http://www.campagnolo.com |